Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Videolar         Arşiv          Rss Listesi
 

Bahçelievlerde Piknik alanı olmayınca Belediye34 Km Uzakta Kemerburgazda piknik alanı açmış - www.cesurhaber.net Gökhan Gülmez
   
 Bahçelievlerde Piknik alanı olmayınca Belediye34 Km Uzakta Kemerburgazda piknik alanı açmış

Bahçelievlerde Piknik alanı olmayınca Belediye34 Km Uzakta Kemerburgazda piknik alanı açmış
 Yazı Boyutu

 Tarih : 24.9.2018 - 15:26:12 


Haber merkezimiz tarafından Tüm Türkiye’de bulunan Belediyelerin WEP Sayfaları incelemektedir. Bu gecede İstanbul Bahçelievler Belediyesinin wep sayfasını incelerken Bahçelievlerden 34 Km uzakta Sarıyer İlçesi sınırları içerisinde 2016 Yılında Piknik alanı açtığını öğrendik.


Bahçelievlerde Piknik alanı olmayınca Belediye Kemerburgazda piknik alanı açmış

Haber merkezimiz tarafından Tüm Türkiye’de bulunan Belediyelerin WEP Sayfaları incelemektedir. Bu gecede İstanbul Bahçelievler Belediyesinin wep sayfasını incelerken Bahçelievlerden 34 Km uzakta Sarıyer İlçesi sınırları içerisinde 2016 Yılında Piknik alanı açtığını öğrendik.

Koskoca Bahçelievler ilçesinde bir alan bir park bulamadığınız için mi 34 Km uzak bir mesafede piknik alanı açtınız.


Soru 1 : Bahçelievlerde ikamet eden Orta Direk vatandaşımız ailesini alıp buraya pikniğe nasıl gidecek bize bunun bir açıklamasını yaparmısınız ?Buraya Gitmek isteyen vatandaşlarımıza Belediye Ücretli veya Ücretsiz bir servisi varmı ?

Soru 2:Söz Konusu Piknik alanına Belediye Bütçesinden ne Kadar bir Maaliyet ne kadar bir Para çıktı ?Bu Piknik alanının Belediyeye Maaliyeti nedir ?

Soru 3 :Bu Piknik alanını İhaleye verdinizmi ? Burayı Belediyemi Çalıştırıyor ? Buranın 2016-2017 Gelir Gider Tablosu Kar Zararı nedir ?

Soru 4 :Burayı Kiraya verdiyseniz Kira Şartları ve Kira Miktarı nedir ?

İstanbul Bahçelievler Belediyesi Vatandaşların Piknik alanı olmadığından dolayı gelen şikayet ve istekler üzerine Bahçelievler halkına hizmet için BAHÇEKÖY KEMERBURGAZ YOLU ÜZERİ ÇATALMEŞE MEVKİ SARIYER /İSTANBUL adresinde Piknik alanı açmış.
Bizde diyoruz ki Bahçelievlerde yaşayan Halk Sarıyere ailesiyle nasıl gidecek nasıl bu hizmetten faydalanacak diye soruyoruz.

Bahçelievler Belediyesi Kemerburgaz/Çatalmeşe Piknik alanı

Kayın, Meşe, Gürgen ağaçlarının süslediği yaklaşık 100.000 m2 alana sahip olan, Çatalmeşe Mesire Alanı ile Bahçelievler ilçesi sakinleri İstanbul dışına çıkmadan doğanın keyfinin çıkartılabilecek. Bahçeköy’ ün içinden sola dönülüp Kemerburgaz’ a giden yolu üzerinde bulunan Çatalmeşe Mesire Yeri rahat bir ulaşıma sahip.

2004 yılına kadar ilçemizde vatandaşların piknik yapabileceği bir alan yokken, bugün ilçemizde toplam 75.000 m2 alana sahip 2 şehir korusu bulunuyor. Özellikle hafta sonları binlerce vatandaşımızın yararlandığı piknik alanlarına talebin artarak devam etmesi sonucunda belediyemiz alternatif çözüm arayışına girmiş ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Bahçeköy Orman İşletme Müdürlüğü, Bentler Orman İşletme Şefliği içerisinde bulunan Çatalmeşe Mesire Yeri’ni kiralamıştır.

Her yaş grubu ve zevke hitap edecek olan alanda; kendin pişir kendin ye konseptinden hoşlanmayan ziyaretçiler için doğal yapıya uygun kır lokantası, yemekten sonra demli bir çay içelim diyenler için kır kahvesi, mangalımı kendim yakarım diyenler için piknik masaları, dinlenmek için kameriye ve pergolalar, çocuklarım orman havasında oynasın diyenler için çocuk oyun alanları, hafta sonu trekking yapalım diyenler için doğal yürüyüş yolları, ağaçların altında spor yapalım diyenler için spor alanları bulunacaktır. Çalışmaların etap etap devam ettiği mesire alanı 2 yıldan beri vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

İlçe sakinlerimiz sadece yaz aylarında değil dört mevsim bol bol oksijen alarak doğa yürüyüşü yapılabilecek, ormanın ihtişamlı görüntüsünü fotoğraflayabilecek, aile ve dostlarıyla piknik yapabilecekleri mesire alanında; mevcut orman dokusu ve bitki 

Kaynak :https://ipturktv.com/2018/09/bahcelievlerde-piknik-alani-olmayinca-belediye-kemerburgazda-piknik-alani-acmis/ Editör :  Gökhan Gülmez

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Gökhan Gülmez

 Kategori  BELEDİYELER

163 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

GÖKHAN GÜLMEZ

GÖKHAN GÜLMEZ ¬
Vatandaşlarımızın Schengen Alanına Vizesiz Seyahati, Geri Kabul Anlaşması ve Göç Eylem Planı

G.Gülmez

G.Gülmez ¬
Nusret Mayın Gemisi
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu seçim  murdar olmuş bir seçimdir Bu seçim murdar olmuş bir seçimdir
Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım açıklamalarda bulunuyor. Binali Yıldırım, ''Oylar sandıkta iç edilmiştir, bu kadar açıktır. ...

TURAN ULUSAL TÜRK UYGARLIĞI 1. TÜRK DÜNYASI KURULTAYI
Denizlerde av sezonu sona erdi
İddiaların mutlaka ispatı gerekir
Maltepe'de oy sayımı yeniden başlıyor
5 ton uyuşturucu ele geçirildi
 
 Takvim

Nisan 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 
Eylul Anaokulu - IZMIR

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
 ReklamPageRank Checker


CESUR HABER | TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLIĞI | AK PARTİ | CUMHURİYET HALK PARTİSİ | MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ | BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ | İYİ PARTİ | CESUR MAGAZİN | Ekenomi Haberleri | BİLİM ve TEKNOLOJİ Haberleri | SPOR | BELEDİYELER | DÜNYA | POLİS | Sağlık Haberleri | MEKANLAR | İLANLAR | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 1995- www.cesurhaber.net Gökhan Gülmez - Tüm Hakları Saklıdır.